Wywietrzaki grawitacyjne

WYWIETRZAKI OBROTOWE 

Wywietrzaki grawitacyjne wykorzystują energię wiatru do zwiększenia ciągu wentylacji i przez to pełnią rolę wyrzutni powietrza z instalacji wentylacyjnych. Dzięki swej konstrukcji zapewnia intensywną wentylację budynków, nawet przy minimalnej prędkości wiatru. Wywietrzaki stwarzają całkowicie skuteczną ochronę przed nawiewem powietrza zewnętrznego do kanału oraz przedostawaniem się wody deszczowej lub śniegu. 

Wywietrzak grawitacyjny montowany jest na zwieńczeniu kanałów wentylacyjnych oraz pionów kanalizacyjnych Wykorzystują energię kinetyczną wiatru do wspomagania ciągu kominowego i całego układu wentylacji grawitacyjnej.

Wywietrzaki obrotowe zalecane są do stosowania min. na zakończeniach zbyt krótkich kominów, których wylot znajduje się poniżej kalenicy bądź osadzony jest w miejscu o ograniczonym stopniu swobodnego przepływu powietrza (ściany wysokich przyległych budynków, gęsto posadowiony wysoki drzewostan, nietypowe dachowe zabudowy, itp.). Metalowa konstrukcja wywietrzaka z ułożyskowaną częścią obrotową gwarantuje stabilną i cichą pracę. Ruchomy korpus wyposażony został od strony wewnętrznej w specjalną rynienkę o konstrukcji dyfuzora, której zadaniem jest odprowadzanie pojawiających się skroplin wody na zewnątrz obudowy. Dzięki temu wywietrzak spełni swą funkcję szczególnie na zakończeniach krótkich kanałów wywiewnych, np. na płaskich dachach garaży, kiosków handlowych, pawilonów, itp.

Aby zachować podwójny stopień ochrony przed korozją wywietrzak grawitacyjny pokryto warstwami farby przeznaczonej do stosowania w warunkach bezpośredniego działania opadów atmosferycznych. Propozycja stosowania wywietrzaków typu Wiatron stanowi doskonały przykład alternatywnego rozwiązania dla tradycyjnych - dachowych kominków wentylacyjnych.

 

WYWIETRZAKI GRAWITACYJNE - PRODUCENT

Jesteśmy producentem wywietrzaków obrotowych Wiatron. 

Metalowa konstrukcja Wiatronu gwarantuje stabilną pracę a także zwiększa odporność na działanie wysokich i niskich temperatur. Stabilna i cicha praca to skutek zastosowania odpowiednich łożysk w wersji ndz "zatopionych" w oparach specjalnego oleju. Aby zachować podwójny stopień ochrony przed korozją wywietrzak pokryto warstwami farby przeznaczonej do stosowania w warunkach bezpośredniego działania opadów atmosferycznych.

Materiał wykonania wywietrzaka: blacha ocynkowana pokryta powłoką antykorozyjną oraz farbą proszkową.

Układ obrotowy: łożyska z olejem mrozoodpornym produkcji francuskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.wywietrzaki dachowe, wywietrzaki obrotowe, wywietrzaki dachowe cena, wywietrzaki grawitacyjne,

EUREKA - Producent Elementów Wentylacji

Adres:

Krótka 13

62-028 KOZIEGŁOWY k/Poznania

Województwo:

wielkopolskie

Kontakt:

tel. pokaż

tel.\fax. pokaż

marketing@eureka.poznan.pl

eureka.poznan.pl